למה בכלל אנחנו צריכים ביטוח?
הצורך ברכישת פוליסת ביטוח הוא צורך ברור ומובהק שהולך וגובר בשנים האחרונות. אחת הסיבות לעלייה ברכישות של פוליסות ובפופולאריות של סוכני ביטוח בעולם טמונה בתאריך הנורא – ה-11 בספטמבר, התאריך בו התאומים נפלו. תחושת הביטחון של אנשים רבים התערערה והתעורר צורך אמיתי לרכוש פוליסות כגון: דירה, חיים, עסק וכדומה.


סוכני ביטוח - מה תפקידם בעצם?
סוכני ביטוח הינם אנשים שהוכשרו לעסוק בתחום זה לאחר שהם למדו את המקצוע ורכשו ידע מעמיק בתחום. התחום הינו גדול וטומן בחובו מעבר להיבט של המכירות, דרוש בו ידע כלכלי, פיננסי, בקיאות בשוק ההון וניהול סיכונים בהקשר המקומי כמו גם בהקשר הגלובלי. לא כל אדם המבין דבר או שניים בתחום הופך אוטומטית להיות סוכן ביטוח. על מי שרוצה להיות סוכן ביטוח, עליו לקבל רשיון מטעם משרד האוצר ולהיות רשום במאגר סוכני הביטוח של המפקח ע"י האוצר. מומלץ להיות חבר בלשכת סוכני הביטוח. גוף המאגד והמקשר בין סוכני הביטוח בארץ. 


בחירה נכונה של סוכן ביטוח אישי
בבואכם לבחור מבין שלל הסוכנים הקיימים כיום מומלץ מאוד לבחור דווקא בכאלה אשר רשומים בלשכת סוכני הביטוח בישראל. הסיבות לכך הן ברורות, הלשכה מחייבת את סוכניה לעמוד בסטנדרטים אתיים גבוהים הכפופים לקוד האתי וכך במקרים בהם מבוטח מרגיש כי נגרם לו עוול יש לו מענה מיידי ומערך ביקורתי מפקח שיטפל בקובלנותיו.

 סיבה נוספת היא שהלשכה מכניסה לשעריה רק סוכן ביטוח שברשותו רישיון בר תוקף ומוקיעה סוכנים שאינם ברי סמכא. והסיבה האחרונה טמונה בעובדה שהלשכה מחייבת את חבריה לעבור השתלמויות, כנסים וקורסים שמטרתם היא לעדכן ולשפר את יכולתם המקצועית של הסוכנים כל העת ולהיות עם היד על הדופק בכל מה שמתרחש בשוק הביטוח וההשקעות.

 הצורך בשירותיהם של סוכנים מקצועיים הוא גדול וברור. רכישת פוליסה היא שוות ערך לחתימה על חוזה או הסכם ולהסכם זה יש ערך משפטי לכל דבר. רק סוכן מקצועי ואמין יוכל להסביר לנו, המבוטחים, במילים פשוטות ונהירות מהו אותו חוזה, מה פירושו של כל סעיף וסעיף, מה אינו מכוסה בפוליסה ומה מומלץ לשקול להכניס לפוליסה לאור מצבנו והסיכונים הכרוכים באורך חיינו.

logo בניית אתרים