ביטוח דירה - לשקט הנפשי שלך


הבית או הדירה שלנו הוא נכס יקר ואנו עובדים על מנת להפוך אותו למקום מוגן ונעים, אך לעיתים הדירה חשופה לסיכונים שונים כגון פריצה לבית, פיצוץ של צינור מים, נזקי מזג אויר, שריפת הבית וכדומה, אסונות היכולים לגרום נזק רב לבית ולרכוש בו. מסיבה זו מומלץ לבטח את רכושנו ואת הדירה ולרכושביטוח דירה.
פוליסת ביטוח דירה מתחלקת לשני סוגים, סוג אחד הוא ביטוח מבנה והסוג השני הוא ביטוח תכולה.  ניתן לרכוש אחד מהם או את שניהם. חוק הפיקוח על שירותים פיננסים קובע תנאי מינימום לקביעת ביטוחי דירות הנקראת הפוליסה התקנית, פוליסה זו היא המצומצמת ביותר. חברות הביטוח מאפשרות לנו להרחיב סעיפי ביטוח אלו לכאלה הכוללים למשל הגנה על מבוטח מצד ג, סעיף שאיננו קיים בפוליסה הסטנדרטית.
ביטוח מבנה
ביטוח מבנה הוא פוליסת ביטוח דירה, המבטיח לנו פיצויים במקרים בהם ניזוק מבנה הבית הכולל קירות וכל מה שנחשב קבוע בדירה דוגמת חלונות, דלתות, מתקני חשמל, מתקני טלפון, ארונות מטבח, מרצפות המובילות לבית, דוד שמש וכדומה. כיסוי הביטוח כולל הגנה מפני פריצות, התפוצצות, שריפה או נזק שנגרם על ידי הטבע. עלות פוליסת ביטוח דירה נקבעת על פי פרמטרים שונים כגון גודל הדירה ועלות בניית הנכס.
ביטוח תכולה
ביטוח תכולה הוא פוליסת ביטוח דירה המכסה נזק הנגרם לחפצים ודברים השייכים לדיירי הבית ומצויים בבית. הוא מכסה מפני מגוון גדול של סיכונים, כל נזק הנגרם כתוצאה מפריצה, שריפה, התפוצצות צינור, אסונות טבע כדוגמת רעידת אדמה, גניבה, מזג האוויר למשל פגיעת ברקים, פגיעה בזדון ועוד. ביטוח תכולה מבטיח כיסוי של רכוש הניזוק או רכוש שנגנב.
ביטוח דירה – יתרונות
ביטוח דירה מספק לנו בין השאר שקט נפשי. במקרה של נזק למבנה, הביטוח ידאג לכיסוי ההוצאות בגין הנזק כגון אנשי מקצוע, שמאים, אדריכלים, הוצאת פינוי ההריסות ואף שכר הדירה. בדומה לפוליסותביטוח רכב, ביטוח דירה מכסה גם צד ג המבטיח גם כיסוי הוצאות במקרה שכתוצאה מנזק בדירה שלנו נפגעו גם הדירות השכנות. לעיתים הנזק הנגרם לבית הוא כה גדול שהביטוח מכסה נזקים אלו מבלי לפגוע ברמת החיים או מבלי להכניס אותנו להוצאות גדולות.
כיום חברות ביטוח רבות מציעות פוליסות ביטוח דירה מורחבות מעבר לפוליסה הסטנדרטית וכך בעצם מאפשרים לנו להגדיל את הכיסוי מפני סכנות מהן הדירה עלולה להיפגע ואף מרחיבות את אפשרות הפיצויים. חברות הביטוח מציעות פוליסה מורחבת הכוללת גם תביעות צד ג. בנוסף ישנה פוליסה הנקראת פוליסת כל הסיכונים, זהו ביטוח מקיף לדירה, המבטיח כיסוי נזק גם במקרים שאינם מצוינים בפוליסת הביטוח.
 
ביטוחי דירות נותנים לנו את השקט שבמקרה של נזק לדירה או לרכוש נוכל לקבל את הפיצוי לנזקים. במקרה של נזק לרכוש יהיה ניתן לחדש את תכולת הבית ללא דאגה להוצאות. בנוסף ביטוחי הדירות כיום הם מקיפים ומכסים שרותי אחזקה, אחריות מקצועית לעובדי משק בית, גננים, מטפלת, תיקון מוצרי חשמל ואף מצלמות הנמצאות מחוץ לבית. במקרה של נזק למבנה נוכל לקבל פיצוי על מנת להחזיר את הבית לקדמותו.
לפני רכישה של פוליסת ביטוח דירה רצוי לבצע השוואת מחירי ביטוח ולבדוק מה היא הפוליסה המתאימה ביותר לצרכי הרוכש ומצבו הכלכלי
 בדקו בדף המבצעים מחירים אטרקטיביים לביטוח מבנה דירות הכולל כיסוי לרעידת אדמה
 
logo בניית אתרים