מהו ביטוח עסק ולמה צריך אותו ?

עסק הוא מקור פרנסה של בעליו ושל עובדיו, פעמים רבות אנשים משקיעים את כל חייהם ואת כל מרצם וכספם בעסק, ברגע אחד של חוסר תשומת לב או תאונה מצערת כל העבודה הקשה יכולה לרדת לטמיון ולא ניתן יהיה לתקן את הנזק שנגרם.

כאן בן דוד סוכנות לביטוח נכנסים לתמונה כמומחים בתחום ביטוח לעסקים.

ישנם כמה אפשרויות של ביטוחים לעסק וניתנת אפשרות לעשות פוליסת ביטוח על פי קריטריונים רלוונטיים לעסק כגון: מספר העובדים, סוג המבנה, ניסיון תביעות בעבר, תנועת הלקוחות, מחזור המכירות ועוד.

ביטוח עסק בא לתת כיסוי במקרה בו נפגעת תכולת העסק. התכולה כוללת מכונות, כלי עבודה, סחורות, מלאי וחומר גלם, כלי עבודה, ציוד, ריהוט וכדומה, אם יש מלאי משתנה אז הערך נקבע על פי הגובה המקסימאלי של התכולה.

כאשר נמצא ציוד מחוץ למבנה העסק יש עליו כיסוי נמוך במיוחד, הכיסוי בא לתת מענה במקרה של פגיעת ברק, רעידת אדמה, התפוצצות, פריצה ועוד.

איזה סוגים של ביטוח עסק יש ואיך בוחרים את המתאים לנו אישית ?

ביטוח לעסק הוא תחום נרחב שמכסה על נזקים שעלולים להיגרם לעסק או למבנה שלו, פוליסת ביטוח מקיף לעסק מכסה על סיכונים רבים לרבות כספים, פריצה, אש, חבות מעבידים וביטוח כלפי צד ג', אובדן הכנסה או אובדן רווחים שמכסה על נזק תאונתי שנגרם לצד ג' בגלל רשלנות מצד בעל העסק או עובדיו, בביטוח מקיף קיימים גם סעיפים כמו שחזור מסמכים, התמוטטות מדפים, שבר זכוכית ומראות ועוד.

בניגוד לביטוחי דירה וביטוחי רכב, ביטוח עסק משתנה על פי סוג העסק. חשוב מאוד לבדוק מהם הסיכונים האפשריים לעסק ועל פיהם לבנות את פוליסת הביטוח.

מטרתו של ביטוח עסק הינה הגנה על המבוטח במקרה של נזק לרכוש או אובדן המצויין בפוליסה.

בניגוד לסוגים רבים של פוליסות ביטוח (כגון פוליסת ביטוח דירה) שהן במהותן פוליסות תקניות, ביטוח לעסק הוא אינדיוידואלי ומותאם לפי סוג העסק, רמת הסיכון והכנסותיו. ניתן לראות כי המורכבות של תחום ביטוח עסק באה לידי ביטוי באפשרויות הכיסוי הביטוחי הרבות הגלומות בו (כגון, אחריות מקצועית, ביטוח חבות מוצר, ביטוח צד ג', ביטוח חבות מעבידים, שבר מכני ועוד).

בבואנו לרכוש פוליסת ביטוח חשוב כי הדברים יהיו מפורטים בצורה דקדקנית כדי למנוע מפח נפש והפסדים כספיים. מומלץ לתאר ביסודיות את תחומי הפעילות בגינם פועל העסק, הרכוש בבעלות העסק וחוזים המתייחסים לאחריות. כמובן שיש לשמור על העתק של פוליסת הביטוח הקיימת ברשותכם.

מידי שנה יש לעדכן את פוליסת ביטוח עסק ממספר טעמים. ראשית, גבולות האחריות של הפוליסה יכולות להשתנות. שנית, עסקים רבים מתרחבים עם הזמן ונפתחים סניפים חדשים שצריכים להיכלל בתוך ביטוח עסק. שלישית, סכומי הפוליסה משתנים (למשל, הגדלה / הקטנה של המלאי, מס' עובדים ועוד)

 


 קבל הצעת מחיר


logo בניית אתרים